среда, 16 октября 2013 г.

І МЕРТВИМ І ЖИВИМ І НЕНАРОДЖЕНИМ ЗЕМЛЯКАМ МОЇМ...



     Те що зараз бачить кожен, хто наважиться таки зупинитися біля меморілу "КРАСНЕ ПОЛЕ" під Хустом, якому ще й 5 років не минуло із часу його створення, спонукало нас ВОЛАТИ до всіх, хто зветься ЛЮДИНОЮ.
     Запрошую переглянути подані тут світлини.  Не важко здогадатися навіть необізнаній людині, що такий стан обшивки стін меморіалу уже цією весною, із допомогою води і морозу - зробить мемоірал місцем встиду для української нації, як такої, що саме так "дбайливо береже" пам'ять про своїх героїв. В тому числі звертаюся і до тих "патріотів", хто повсюди викрикують "СЛАВА УКРАЇНІ!  ГЕРОЯМ СЛАВА!"
      Який приклад подаємо своїм дітям, своїм внукам?
      Чи ж не заслуговуємо на те, аби на наших уже могилах, наші ж діти і внуки приходили мочитися чи справляти свої  потреби? Не хочемо про це задуматися? Наша хата з краю? ...


   Саме ця жалюгідна картина спонукала  мене також набрати та оприлюднити тут цю маловідому, але безцінну, як на мене, книжку, чим привернути увагу українців та співгромадян  до непопулярних сторінок нашої історії.

     Я не прошу про допомогу, а лише апелюю до Вашої людської пам'яті, бо без цього ми приречені бути на задвірках Європи, куди мріємо попасти.
Ніхто не буде нас поважати, якщо самі себе не поважатимемо. 


Саме тому маємо твердий намір:
    - Взяти  це місце під реальну  опіку на тривалий час.

    - Будемо організзовувати свідому молодь для щоденної почесної варти біля меморіалу (у весняно-літній період).
   - Спільно із Вами будемо спрямовувати потік туристів до меморіалу "Красне поле", де плануємо створити у занедбаних будиночках міні-музей Карпатської України 1939 р.
   - Поблизу плануємо зорганізувати місце для наметового кемпінгу молодіжних груп туристів, пластунів, студентів.
   - Вечірні співи стрілецьких пісень тих часів на території меморіалу .
   - Організований нами 10 років назад Туристичний рафтинг "По тисі разом" буде привабливим турпродуктом одночасно і основним середником фінансування цього задуму.

Але.

Ось уже два місяці шукаємо юридичну підтримку цього задуму.  Нажаль,  все й досі стоїть на місці
Далі слів нічого не зрушується.  
Мушу розчарувати також тих функціонерів, від котрих залежить  "одобрямс", хто, мабуть, сподівається на куш за це,  бо "відкатувати" нема із чого...
Це ж стосується і політичних дивідендів: хто на них розраховує - не обіцяємо.
Опонентів, яких ох як немало, також запрошуємо до знаходження компромісів, адже це місце нашої спільної історії, на уроках якої маємо вчитися, аби не повторилося все спочатку...






www.facebook.com/dyspatcher.dkz
=========================================================
P.S.   Станом на 15 березня 2014 р., до 75-ї річниці КАРПАТСЬКОЇ УКРАЇНИ  проведено ремонт меморіалу.   Плитки стоять на місці тим же ж, вертикальним швом.
У свіжий "мальтер", схоже, цього разу цемент не економили.   Залишається сподіватися на те, що до наступного масового "міроприємства"  не відвалиться, або виконавець  чесно візьме під власний контроль свою роботу.
Питання із мінімузеєм та пропонованою нами популяризацією у дусі патріотичного виховання наразі залишається у підвішеному стані. 
Прошу зголошуватися однодумців для підтримки нашого проекту.

вторник, 15 октября 2013 г.

Туристичний рафтинг "По Тисі разом"

Як основний засіб можливого фінансування  проекту  підтримки Меморіалу "Красне поле" може бути саме Туристичний рафтинг від ДКЗ  "По Тисі разом", у 2014 році якому виповнюється 10 років...


  • туристичний рафтинг на міжсанаторно-курортній флотилії "По Тисі разом" 
    (відстань 9 км. тривалість - 1,5 години,  вартість для члена екіпажу від 70 грн.)
     Цей тур можна буде також включати у будь-який інший готовий тур по Закарпаттю як додатковий "за бажанням".
    Початок запливу м. Хуст,  закінчення - меморіал "Красне поле". 
    На меморіалі відбуватиметься офіційне вручення іменних посвідчень про проходження траси та записів кіно-фото зйомок впродовж туру. 
    На завершення - спільна молитва за убієнних захисників Карпатської України.


  • Закарпаття: Традиції відзначення Дня пам’яті померлих

    З середини жовтня закарпатські базари заповнюються ароматами хвої – починається масовий продаж ялинових (живих чи штучних) вінків, квітів – переважно білих хризантем, свічок, лампадок. Закарпатці готуються до Дня пам’яті померлих, який відзначають 1 листопада. В цей день ідуть на цвинтарі до рідних могил, а облаштовують їх, як правило, ще напередодні. 
    Закарпаття: Традиції відзначення Дня пам’яті померлих1 листопада – День всіх святих у західних християн. Саме у цей день Західна Церква поминає всіх спочилих – адже саме поняття "всі святі" означає, що в цей день іменини мають носії всіх імен. І далі весь листопад у римсько-католицькій церкві після Св. Меси моляться за покійних, чиї імена вірники пишуть на листочках.
    На Закарпатті та на Галичині це свято перейняли і вірні Східних Церков – як греко-католики, так і православні. Причому на Закарпатті цей день оголошується, як правило, місцевим вихідним, і навіть у радянські часи, не змігши перемогти давню традицію, влада хотіла було її очолити – формували колони з учнів шкіл, які йшли на кладовища, де покладали квіти до могил загиблих воїнів, а вже потім кожен ішов на "свої" могили. І день тоді називався "пам'яті загиблих воїнів і померлих родичів"...
    До речі, на Закарпатті не відзначають гробків, чи Проводів, на другий після Великодня тиждень, як це роблять в інших областях України. Але родинами йдуть на кладовища 1 листопада, або – в деяких місцевостях – в першу суботу листопада. В останньому випадку, напевне, під впливом осіннього поминального дня в православному календарі, що відзначається в суботу напередодні дня св. Димитрія (8 листопада). Там же, на цвинтарях, у цей день правляться заупокійні Служби Божі.
    І ще один факт. У цей день – 1 листопада – греко- та римо-католики Закарпаття поминають єпископа Теодора Ромжу, вбитого радянською владою і беатифікованого у 2001 році Папою Іваном Павлом ІІ під час його візиту до Львова.
    Володимир Пукіш,