четверг, 29 августа 2013 г.

ВЕЧІР - РЕКВІЄМ на КРАСНОМУ ПОЛІ у Закарпатті

ВЕЧІР - РЕКВІЄМ на КРАСНОМУ ПОЛІ у Закарпатті
https://www.facebook.com/events/157796994420540/

Спільний збір молоді до меморіального комплексу на меморіалі пам'яті "КРАСНЕ ПОЛЕ".
Відбулася панахида за убієнними молодими січовими стрільцями та доброволцями - захисниками Карпатської України 1939 р..
Спогади очевидців.
Спільні співи тогочасних стрілецьких пісень по текстах, висвітлених на екран (якщо знову , як чотири роки поспіль, не відключать електропостачання), та із смолоскипами і свічечками у руках.
Передсвятковий збір молоді у Джублику, в переддень святкування ХІ річниці появи Пречистої Марії.
(Детальніше про це на сторінці Джублика http://djublyk.at.ua/index/0-51)
-------------------------------------------------------------------
Більше фото із Красного поля:
( https://picasaweb.google.com/dzublyk/2009#slideshow/5378456631199019298 )

слайдофільм 2009 р.

                        

та слайдофільм 2013 р.

                ========== ПОЯСНЕННЯ ЩО ДО  МІСЦЯ ПОДІЇ  ===========

Меморіал "Красне Поле" під Хустом (с.Рокосове) захисникам Карпатської України.
Історичне місце збройного захисту Карпатської частини України і загибелі її мужніх захисників.
У вересні 1938 року створена автономія Карпатської України у складі Чехословаччини, а в березні 1939 року проголошено незалежність держави Карпатська Україна.
Карпатська Україна після проголошення незалежності затвердила парламент і власну Конституцію. Однак існувати їй судилося всього кілька днів. Вже в березні 1939 року вона лягла під ударами військ гортиської Угорщини - сателіта фашистської германії.
                            - - - - - - - - - - - - - - - - ф а к т и - - - - - - - - - - - - - - - -
12 березня Будапешт отримав нарешті згоду Берліна на окупацію Карпатської України. А вже 14 березня почалися перші сутички між чехословацькими частинами, січовиками й угорськими військовими. Наприкінці дня чехословацькі регулярні частини отримали наказ генерала Льва Прхали про евакуацію. Угорці почали наступ на столицю Карпатської України Хуст і вже 16 березня 1939 р. захопили місто. Саме цього дня відбулася найбільша битва тієї воєнної кампанії — на Красному полі. "За угорськими даними, у боях на Красному полі загинуло 230 січовиків, українських вояків чехословацької армії та добровольців — переважно семінаристів і пластунів. Мадяри захопили в полон 450 січовиків, серед них багато вихідців з Галичини. Втрати угорців убитими становили 160 чоловік, близько 400 бійців отримали поранення", — пише Олександр Пагіря в книжці "Карпатська Січ: військове формування Карпатської Січі". Ще кілька днів січовики мужньо билися з угорськими військами, підтриманими польськими частинами з півночі…

[КАРПАТЬСКА УКРАЇНА, "Морква перед віслюками"](http://gazeta.dt.ua/history/karpatska-ukrayina-morkva-pered-vislyukami-u-centralnoyevropeyskiy-velikiy-gri-_.html)
==================================
Битва відбулася в 12 км від Хуста, столиці Карпатської України, на Красному полі в ніч 14 березня 1939 р. Протягом майже доби, ополченці та Січові Стрільці утримували переправу через повноводну на той час Тису у районі моста із боку Королево.  Новим формуванням із числа добровільців студентів та гімназистів Карпатської України та із прикарпаття протиставили  регулярну армію мадярів діями яких кервувала ставка Гітлера.

Усіх захисників було знищено, а четвертованих, з обрубаними носами вухами і іншими частинами тіла, живих і мертвих, пов'язаних між собою, скинуто у Тису...
Рештки полонених січових стрільців (молодь) було виведено на Верецький перевал де разом із польскими військовими їх було розстріляно .

Вечір-реквієм в пам'ять загиблим захисникам Карпатської України



Уклінно дякую всім за пдітримку справжнього народного вшанування пам'яті героїв Карпатської України, які віддали найдорожще що у них було - своє життя у боротьбі за свободу і Незалежність України, за кожного із нас з вами.
Молоді гімназисти та студенти, молоді патріоти України - Прикарпаття та Закарпаття вмирали тут із молитвою та гімном України на устах із щирою вірою, що їх жертва буде не марною - красне поле стане червоним не від їх крові, а від квітучих садів, від безлічі квітів вільної та незалежної України.
Вони сподіваються на пам'ять нащадків, і, можливо, їх дітей, що не народилися...
Уже в п'ятий раз поспіль в цей день сюди приходить народ, здебільшого молоді люди і діти без остогидлих політиків. Приходять із щирою молитвою і недоспіваною піснею. Приходять щоб її доспівати замість них...
Слава героям! Слава Україні.

Детальніше про подію:
https://www.facebook.com/events/157796994420540/

Більше світлин у фотоальбомі вечора за посиланням нижче:
https://picasaweb.google.com/109924673827960107097/24#slideshow/5916827864505773490
 ================================================================================